Başarısızılık YOK! FİT olmak senin elinde!

Posted by atknpro 15/01/2019 0 Comment(s) Fitness, Beslenme, Spor Zamanı,

Bu yıl gerçekten fit olma konusunda kararlı mısınız? O halde yalnız değilsiniz. ComRes tarafından yapılan ankete göre bu yıl Avrupa’da insanlar en fazla daha fit olmayı planlıyor. Amacına ulaşanlar ve ulaşamayanları, plana sadık kalma faktörü ayıracak. Genelde yeni yıl planları kısa süre içinde rafa kaldırılır (araştırmalar, kişilerin 21 gün sonra hedeflerinden vazgeçtiğini söylüyor). Plansızlık, ilerleme sağlanamaması ve gerçekçilikten uzak hedefler, bu durumun temelinde rol oynuyor.
 

IŞE BAŞLAMAK

Halihazırda birçok kişi çoktan planlarından vazgeçti ama siz onlardan olmayın. Geçtiğimiz ay sizi Peter Mac’in daha iyi bir vücuda nasıl ulaşabileceğinizi gösteren planıyla tanıştırmıştık. Birçok ünlü isimle çalışan antrenör, şimdi vücudunuzu şekillendirmek için size yardımcı olacak. Antrenman rutininiz bozulduğu için endişe etmeyin. Üç bölümlük antrenmanın ikinci bölümü; odaklı, motive ve kararlı olmanızı garanti edecek. “Bu ayın antrenmanı çok daha yoğun, daha fazla tekrar barındırıyor ve daha fazla direnç yaratıyor” diyor Mac. “Seanslar kas şekillendirmeye ve dayanıklılığı arttırmaya odaklanıyor. Bu nedenle zihinsel direnç de gerekli.” Geçen ayın başlama antrenmanı size hafif geldiyse, bu ayın egzersizlerinin sizi gerçekten zorlayacağına emin olabilirsiniz.

KENDINIZI IYI BESLEYIN

İyi beslenmeyi unutmayın çünkü iyi bir beslenme hayati öneme sahiptir. Mac “Beslenmeniz konusunda en iyisini yapmalısınız. Bu gerçekten çok önemlidir” diyor. “Atıştırmakta sorun yoktur. Birçok kişi atıştırmalar nedeniyle kendileri suçlu hissediyor ama dengeli tercihler yaptığınız sürece, korkmanıza gerek yoktur. Benim atıştırmalık tercihim, doğal bir protein kaynağı olan bir avuç bademdir.” Muz ve süzme yoğurt da sağlıklı tercihlerdendir. Antrenmana hazır mısınız? Direnç bandı, bacak ağırlıkları ve bir ab roller gibi basit ekipmanlara ihtiyacınız var ama bu antrenman her yerde her zaman yapılabilir. Planda bir gün daha az dinlenme olduğunu ve çapraz antrenmanların yer aldığını göreceksiniz. Şimdi yoğunluğu arttırma zamanı.

Kardiyo: Haftalık rutininize, özellikle yokuş yukarı koşu ekleyin. Bacaklarınızı şekillendirmek, yağ yakmak ve fitness seviyenizi arttırmak için harikadır. Ayrıca kardiyo ve direnç antrenmanları arasında iyi bir Yoga: Her fitness rutini için son derece önemlidir. Gergin kasları esnetir ve antrenman sonrası yenilenmenizde yardımcı olur. Bu sayede bir sonraki antrenman için yeterli enerjiniz Beslenme: İyi beslenmeyi unutmayın. Antrenman öncesinde potasyum barındıran muz yemek, krampları engeller. Bir avuç badem de (28 gr) protein açısından zengin olmasıyla harika bir antrenman sonrası atıştırmalığıdır.

Leave a Comment