Süper Fit Vücuda En Hızlı Yol!

Posted by atknpro 21/01/2019 0 Comment(s) Beslenme, Spor Zamanı,

İhtiyacınız olan şey daha fit bir vücut için motivasyonsa, Nisan son derece ilham verici bir ay olabilir. Koşucular maratonlar için hazırlanmaya başlıyor, bisikletlerse yeni sezon için yerlerinden çıkarılıyor. Yakın zamanda birçok spor etkinliği dünyanın her yerinde düzenlenmeye başlanacak. Profesyonel sporcular dahi bu dönemi heyecanla bekliyor. Eminiz siz de bütün bunlar olurken kenarda kalmak istemezsiniz. Ünlü antrenör Peter Mac’ın şimdiye kadarki planlarını takip ettiyseniz, şimdi zirveye ulaşmanın zamanı gelmiş demektir.

ZIPLAMA ZAMANI! Rochelle Humes ve Reggie Yates gibi isimleri şekilli bir vücuda kavuşturan PMac, son iki ayınızda size squat yapmanız, şınav çekmeniz ve plank yapmanız konusunda ısrar etti. Ve işler her adımda biraz daha zorlaştı. Bu aysa pliometrik (zıplama) egzersizleriyle ve kombine (birden fazla kası çalıştıran) egzersizlerle karşınızda. PMac “Her gün aynı yoğunlukta antrenman yapılmaması gerektiğini unutmayın çünkü antrenmanda en önemli nokta, dengedir” diyor. “Ruh haliniz stabil hale geldikten ve heyecan azaldıktan sonra dahi kararlı olmalısınız.”

 

İLERLEMENİZİ TAKİP EDİN Bu ay ve sonrasında işlerin yolunda gitmesi için PMac, ilerlemenizi takip etmenizi öneriyor. Her iki haftada bir tartılın, profil fotoğrafları çekin ve sonrasında bu fotoğraflara bakarak ne kadar yol kat ettiğinizi görün. Antrenmandan önce ısınma, sonrasında soğuma yapmayı unutmayın. Dinamik bir ısınmada squat, high knees ve hip circles gibi aktivasyon egzersizleri yer almalı. Antrenman sonrasındaysa esneme yaparak ertesi gün kas ağrısı yaşama riskini azaltmak mümkün. Bu üç aşamalı planı sevdiyseniz, her zaman en baştan başlayabilirsiniz. Egzersizlerin tekrar sayısını, ağırlıkları ve sabit durulan egzersizlerde süreyi arttırarak vücudunuzu gerçekten test edebilirsiniz.

 

Etiketler: fitness fit fit olmak spor

Leave a Comment